Banki i tajna władza

Skolonizowały nas banki i korporacje. Czy potrafimy wybić się na niepodległość?

Skolonizowały nas banki i korporacje. Czy potrafimy wybić się na niepodległość?

banki i korporacjeDziennikarz zwyczajowo kojarzony z prawicą, pan Maciej Pawlicki, napisał artykuł, którego nie powstydziłbym się nawet ja sam. Artykuł ten jest mocną krytyką współczesnego dzikiego kapitalizmu neoliberalnego. Pustoszy on nasze państwo, wpędza w nędzę miliony ludzi, miliony zmusił do emigracji. To właśnie ulgi i przywileje dla korporacji, banków i wielkiego biznesu zatrudniającego podobnie myślących lemingów, doprowadziły nasz kraj do cywilizacyjnej zapaści.

Polska za rządów neoliberałów stała się państwem skolonizowanym, źródłem niewolniczej siły roboczej dla korporacji. Które w dodatku nie płacą ani złotówki podatków, zaś większość zysków transferują za granicę. I niszczą przy tym nasz rodzimy handel i nasz rodzimy biznes. To jest właśnie nastawiona na maxa roszczeniowo „elita próżniacza” – czyli lemingi, urzędnicy, wielki biznes, banki, korporacje. Ludzie biedni, oskarżani przez tych pierwszych o „lewacką postawę roszczeniową„, w ogóle nie mają tych ulg i przywilejów.

Dziki kapitalizm, czyli ideologia neoliberalna, jest tostowana przez szereg partii politycznych i organizacji. Najbardziej pod tym względem przodują partie takie jak: PO, Nowoczesna PL i KORWiN. Neoliberalny porządek świata popierają także, o dziwo, partie lewicowe: SLD, PSL, TR. To naprawdę szokujące dla przeciętnego zjadacza chleba, gdy dochodzi do nich świadomość, że prosystemowa PO, antysystemowy KORWiN i „oburzona” Nowoczesna PL popierają tak naprawdę jeden i ten sam, nieludzki system. Tylko przebrany dla nie poznanki w różne szaty i maski.

Polska osiągnęła takie dno, że do ludzi nawet uważających się za nowoczesnych i postępowych dotarło to, co się dzieje. Pijarem, europejskością, lewacką „obyczajówką” (LGBT, in vitro, aborcja) i nowoczesnością nie naprawi się państwa, nie nakarmi się milionów ludzi których nie stać na podstawowe dobra. Ludzie wreszcie to zauważyli. Czy Wy myślicie, że nagle 70% społeczeństwa zmieniło się w „prawicowych oszołomów„, że chce głosować na PiS czy Kukiza? Ależ skąd! Ludzie widzą co się w naszym kraju od lat dzieje i w końcu poszli po rozum do głowy. I ich nie obchodzi czy ten, kto zniszczy opresyjny system, będzie się modlił do papieża, czy wyznawał „tęczowe” doktryny Dawkinsa.

Do Polaków dotarło to, że są manipulowani i okradani na każdym kroku. Patrząc pod kątem ezoterycznym, taki był zamysł „Rdzenia” (świadomości zbiorowej) planety dla naszej lokalnej, polskiej społeczności. By przebudzić się pod kątem psychomanipulacji i polityki. I to jest teraz realizowane. Objawem takiego przebudzenia jest fakt, że publicyści, politycy i wyborcy zwyczajowo kojarzeni z jedną opcją polityczną, zaczynają dostrzegać, że ich ideologia w pełni nie oddaje obrazu świata. Przykładem jest właśnie dziennikarz Maciej Pawlicki, który w mocno lewicowym felietonie (poniżej) pisze, że podział na lewicę i prawicę jest już anachronizmem.

Poza tym.. Na salonach i wśród elit nie zauważają jednej istotnej rzeczy. Kościelny PiS realnie rządził krócej niż rok. Zaś PO miało pełnię władzy przez 8 lat. To prawie dekada, można było w tym czasie odbudować kraj od zera. Można w takim czasie przeprowadzić naprawdę rewolucyjną, epokową zmianę. Nie tylko tego nie zrobiono, ale doprowadzono nasze państwo do fatalnego stanu.

Psychopaci, czyli kapitaliści, doprowadzili zarówno nasz kraj, jak i cały świat do systemowej zapaści. Upada ekonomia, moralność i etyka, upada wszystko to, co spajało nasze społeczeństwa przez wieki. Surowce naturalne są na wyczerpaniu, trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Jak to wszystko się skończy?

korporacje i banki w PolsceWstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Skolonizowały nas banki i korporacje. Czy potrafimy wybić się na niepodległość?

Cytuję: „Jakże to, taki tekst w ustach gorliwego prawicowca? Ano właśnie taki. I nie może być inny, gdy wniknie się i zrozumie się istotę procesów, jakich jesteśmy przedmiotem. Bo już dawno nie podmiotem, choć większość z nas jeszcze o tym nie wie.

Ślepa wiara w ideały samooczyszczającej się ekonomii liberalnej, niewidzialnej ręki rynku i jedynie słusznych prawideł, w których pieniądz nie ma narodowości, za to ma zawsze rację i sam pięknie oczyszcza wszystkie patologie – doprowadziła do niewolnictwa groźniejszego niż pańszczyzna i przypisanie chłopa do ziemi. Niewolnictwa wręcz orwellowskiego, w którym niewolnik pokochał tego, kto go zniewolił. I nadal kocha go miłością ślepą.

Zwycięstwo Andrzeja Dudy i Polski Trzeźwiejącej oraz dynamika zmian przeraziły bonzów korporacji, które od lat rządzą otumanionymi Polakami i zamieniły nasze państwo w powolny im ochłap. By ratować lemingową masę upadłościową po PO, błyskawicznie rzucili na polityczny rynek nowy „produkt”, czyli banksterską partię Nowoczesna.pl. By zneutralizować potencjał gniewu i protestu zogniskowany w ruchu Pawła Kukiza, właśnie rzucają na rynek produkt „Stonoga”. Zapewne będą jeszcze kolejne pomysły, bo odzyskać magdalenkowe panowanie nad rozbrykanym tej wiosny priwislanskim ludkiem.

Jedynym nadal skutecznym ich pomysłem jest odwracanie uwagi od spraw najważniejszych, od podziału na kolonizujący nas system korporacji wraz ze sforą funkcjonariuszy i lobbystów, w tym usłużny wobec niego rząd, oraz na nas, skolonizowanych niewolników. Tym skutecznym pomysłem odwracania uwagi są kwestie obyczajowe. Mamy być przekonani, że najważniejszym problemem Polski i Polaków jest dziś in vitro czy „legalizacja” (jak rozumiem dotąd „nielegalnych”?) związków homoseksualnych. Niech się lewaki z prawakami kłócą, niech się żrą. Niech nadal nie widzą swego zniewolenia.

W sferze dziś dla naszego narodowego i państwowego bytu najważniejszej, czyli sferze wszechobecnej finansowej przemocy i ekonomicznego zniewolenia przez korporacje oraz niszczenia pojęcia dobra wspólnego – podział na prawicę i lewicę jest archaiczny. Korporacjom i ich pałkarzom chodzi właśnie o to, byśmy – kłócąc się czy tęczę – nadal nie dostrzegali na swych szyjach postronków, na jakich nas banksterzy prowadzą, nadal nie rozumieli zeszmacenia swego państwa.

Trwa Polski Bunt Trzeźwiejących Niewolników. I trwają coraz silniejsze próby, by go spacyfikować, przejąć, „nawrócić” na właściwą religię nieomylnego pieniądza.”

Autor: Maciej Pawlicki
Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/256774-skolonizowaly-nas-banki-i-korporacje-czy-potrafimy-wybic-sie-na-niepodleglosc

__________________________________________________________

Polecam też inne artykuły z mojej strony o problemie kapitalizmu:
Polski koszmar dobiega końca. Ale proces oczyszczenia będzie cholernie bolesny!
PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!
Problem kredytów we frankach jest poważniejszy niż nam się wydaje! „Batalia o byt państwa”
Wolność od systemu istnieje, poszukaj jej!
Wiedza która szokuje! Kto odpowiada za zło na Ziemi?
Największe tabu: przeludnienie doprowadzi do cywilizacyjnej zagłady?
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Jak zrobiono z nas nieszczęśliwych niewolników? Kluczem nie polityka i spiski, a psychologia
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

4 odpowiedzi »

 1. Niestety szczera prawda, zamiast niewidzialnej ręki ryku zadziałała ręka niemieckiego potężnego interesu. Fabryki i stocznie pozamykane, a zamówienia spływają do innych.

 2. Te 34 miliardy wydamy w Biedronce, Lidlu i Auchan. Kupując chińskie i zagraniczne produkty jak chociażby maliny z Hiszpanii !!!! Więc opis jakoby rozruszać Polską gospodarkę jest z grubsza bzdurą

 3. Mam nadzieję, że piszesz to, aby poruszyć ludzi.

  Wciąż brakuje mi w jakimkolwiek nurcie opisywania prawdziwych przyczyn takiego stanu świata.
  Absurdalne też jest, że kiedy zaczynam się w ten sposób wypowiadać, ludzie uważają mnie za psychopatę, że ich niby bronię, tak bardzo nie chcą widzieć tego, co muszą ze sobą zrobić.
  Natomiast przydatne jest patrzenie z perspektywy psychopaty rządzącego światem, bo to mówi jak jest. A mianowicie, że przyczynami takiego stanu świata jest większa część ludzkości cechująca się: głupotą, naiwnością, chciwością, skłonnością do tego co łatwe i przyjemne, a nie konstruktywne, lenistwem, niechęcią do znajdywania prawdy, uległością wobec agresji, żałosnym poczuciem wartości. Ci posłuszni i strachliwi ludzie są zarazą, na której wykwitła elita rządząca.

  Chcą tylko w nic się nie angażować, mieć święty spokój, wierzyć, że żyją słusznie, oszukiwać się, że politycy im robią dobrze, uciekać dalej i dalej w swoje obrzydliwe kłamstwa byle nie skonfrontować się z rzeczywistością. Wolą zachorować lub umrzeć, niż ratować własne dzieci przed bandytami rządzącymi światem. Ich życie to gnicie, a wiecie jak należy postępować z tym, co gnije?
  Są żałośni, słabi i strachliwi. I te sieroty są powodem, dla którego nawet odważni bojownicy o prawdę nie wygrają z elitami. Bo ta zaraza swoją strachliwością i słabością jest jak paliwo dla rządzych.
  Ten świat to wojna i tylko warte jest w nim takie życie, w którym człowiek o coś walczy i jest gotowy za to umrzeć. Wszyscy, którzy wolą nie walczyć przyczyniają się do choroby jaka panuje w świecie.
  Nie można żyć w pokoju w tym świecie. Można się tylko oszukiwać, że ona cię nie dotyczy, a wtedy ona cię wykończy.

 4. Przeglądam te artykuły i o ile w tematach zdrowotnych większość to faktycznie prawda to w tematach gospodarczo-politycznych, to szanowny Pan wybaczy, ale pomieszanie z poplątaniem. Ja wiem że łatwo wrzuca się do jednego wora wszystkich i wszystko oby tam trochę podpasowało pod koncepcję bądź ideologię, ale wypadałoby zapoznać się czasem trochę z faktami. Taki przykład mi wpadł, gdzieś jakiś artykuł o Królu Januszu, że V kolumna itd i jako przykłady na potwierdzenie wszystko to co wlewała do głów telewizja, że źle traktuje kobiety, że niepełnosprawni, że psychopata. No Szanowny Panie! Jak na porządnego blogera przystało powinien Pan posłuchać co ten rusofil ma na myśli. Wyrywanie z kontekstu stawia Pana niestety w jednej linii z TVP, TVN, Polsat itd. Żółta kartka. I KUKIZ obok PISu postawiony? Ja rozumiem, że karierowiczów politycznych jest masa, ale niechże Pan Szanowny przetrze oczy. I niech Pan nie plecie bzdur o dzikim kapitalizimie i ideologii neoliberalnej bo to slogany telewizyjne używane przez pasudne lewactwo, które używa tego żeby usprawiedliwić socjalizm. W dzisiejszym świecie nie istnieje coś takiego jak kapitalizm czy liberalizm bo wszystkim rządzi klika/grup/korporacja – zresztą Pan opisuje działania korporacji – zna Pan te mechanizmy.
  Mniej ignorancji bo ta zwykła była się przeradzać w arogancję.

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.