Afery

Psychomanipulacja jest powszechna, potężni inżynierowie emocji manipulują nami na każdym kroku!

Psychomanipulacja jest powszechna, potężni inżynierowie emocji manipulują nami na każdym kroku!

manipulacja w mediachOd dawna w swoich publikacjach i komentarzach kładę duży nacisk na znajomość tajników psychologii, także psychomanipulacji. Uważam że ten, kto nie zna psychologii, ten nie zrozumie życia, i w konsekwencji, może je przegrać. Ile razy widzimy pewien obrazek: 50-letni miliarder biegły w naukach ścisłych poślubia bez intercyzy 20-letnią kobietę. A ta rok lub dwa lata po ślubie, rozwodzi się z nim i pozbawia go nawet 3/4 majątku.

Mamy tu klasyczną nieznajomość życia, w tym także psychologii i emocji. Ten miliarder, choć ukończył jakąś uczelnię techniczną z wyróżnieniem, ma łeb niczym kalkulator, i zespół ludzi od projektowania zaawansowanych systemów (np w informatyce), to przegrał on na polu emocji i psychologii. Życie to nie tylko liczby i nauki ścisłe, to nie tylko magisterka na polibudzie, to nie tylko umiejętność programowania w C++ i nie wiadomo czym jeszcze. Życie przede wszystkim składa się ze znajomości praw jakie rządzą emocjami i psychiką (wtedy wygrywasz życie i jesteś „kimś”), albo z ich nieznajomości.

Wtedy często pada się ofiarą tych pierwszych, sprytniejszych i przebieglejszych jeśli chodzi o emocje. Tajemnicą poliszynela, skrzętnie ukrywaną, i to ukrywaną chyba bardziej niż jakakolwiek teoria spiskowa – jest to, że cały świat jest zbudowany na tej zależności. W kapitalizmie nazywa się to, że „rekin skubie leszcza„, jak powiedzą Ci pryszczaci fani Janusza Korwina Mikke, fascynaci nauk ścisłych. Niestety, ale same wpływy i pieniądze nie wystarczą do tego. Dlatego wszystkie korporacje i tym podobne podmioty, zatrudniają potężne armie specjalistów od.. emocji i psychiki – reklamy, PR, NLP, psychomanipulacji itp.

Tego typu wiedza jest potężnym orężem i bardzo przydaje się w życiu. Dlatego często ta wiedza jest albo ukrywana, albo ośmieszana. Prym wiedzie w tym, o dziwo, tradycyjna, akademicka psychologia. Która nazywa nauki takie jak NLP czy PUA „pseudonauką która nie działa.” Jednak bądźcie pewni, że wszyscy ci „racjonaliści naukowi” jak i „sceptycy” czasami pracujący w działach PR korporacji, np farmaceutycznych – mają te „pseudonaukowe NLP” w jednym paluszku. I je stosują, tak jak poniższy pan który „zaszczycił” mnie swoją obecnością na mojej stronie:

psychomanipulacja

Kolejny ciekawy przykład zastosowania psychomanipulacji, tym razem w świecie polityki. Nie miejcie wątpliwości, że oni taką psychomanipulację i czarny PR stosują cały czas, każdego dnia, podczas każdego „dziennika”, programu publicystycznego i innego tego typu..

Wieczór wyborczy, prezentowano wyniki jakie zdobyli kandydaci na prezydenta w poszczególnych województwach. Zaprezentowano wyniki Andrzeja Dudy, Bronisława Komorowskiego, Pawła Kukiza. Przyszedł czas na prezentację wyników Janusza Korwina Mikke w poszczególnych województwach. Pokazano góra dwu-sekundową migawkę z mapą Polski i sylwetką JKM. We wszystkich województwach była podana ta sama liczba: 0,0%, choć kandydat zdobył ułamek więcej, bodaj 2% czy 3%. Jednak tego typu króciutka migawka dobrze zapada w podświadomość jako tzw. przekaz podprogowy.

W przypadku oszołoma Korwina tego typu manipulacja jeszcze ujdzie, choć owszem, jest wysoce wątpliwa etycznie. Poniżej jednak przedstawię dowód na to, że sztab Bronisława Komorowskiego zatrudnia specjalistów od psychomanipulacji. Słynna „suflerka Komorowskiego”, która stała za nim i dyktowała mu, co ma mówić, okazuje się być taką osobą. Jowita Kacik – bo tak ma na nazwisko, jest po kursie manipulacji w mediach i polityce. A dokładniej, po kursie „manipulacji decyzją wyborcy i dyskredytacji przeciwnika politycznego„. Oto screen to udowadniający. Nazwisko pani która to zdemaskowała usunąłem z oczywistych względów:

manipulacja w polityce i mediachJak już ktoś kiedyś napisał.. Uczestniczymy wszyscy w jednym wielkim przedstawieniu, a bilety na to przedstawienie kosztują nas cholernie drogo. Warto znać więc zasady „gry w życie” na tym łez i cierpienia padole.

Autor tekstu: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

3 odpowiedzi »

 1. Jarek, masz rację w przelanych myślach, jednak wielokrotnie – i tym razem – również świadomie a może nieświadomie uprawiasz taką manipulację. Cytat (Twój): „W przypadku oszołoma Korwina tego typu manipulacja jeszcze ujdzie, choć owszem, jest wysoce wątpliwa etycznie”. To nie zarzut wobec twojej osoby, lecz zwrócenie uwagi, że życie w tym zasranym matrixie całkowicie pozbawił nasz człeków, możliwości racjonalnego myślenia i wysławiania myśli. Zaszło w tej materii jakieś sprzężenie. Ale nie o tym chciałem.
  Wszystkim – i również Tobie – polecam rosyjski bestseler, pt. TRANSERFING, napisany w kilku tomach, przez Vadima Zelanda. Można czytać wielu mądrych mędrców, omnibusów, ciekawe myśli przeróżnych osób, z którymi każdy z nas ma możliwość poznania. Poznania niestety czyjegoś stanu umysłu. Dla mnie osobiście Vadim Zeland jest szokującym przełomem w życiu. Nie chcę go tutaj reklamować, ale od 3-4 lat na okazję urodzin, świąt i innych głupot robię z tych książek prezenty ludziom. Emocji przy rozpakowywaniu brak, lecz mnie to nie smuci. Cieszy mnie jak cholera czas, kiedy ktoś z obdarowanych dzwoni lub pisze do mnie i onanizuje się umysłowo po przeczytaniu tych książek. Wiem, co Ci ludzie przeżywają, ja również to przeżyłem i Transfering nigdy nie opuści moich synapsów. To zmienia raz i na zawsze. Mam szacunek dla wszystkich znakomitości mniejszych i większych, które czytałem, ale Transfering samoistnie zmienia człowieka. Czytasz i się śmiejesz, czytasz i nie masz wrażenia, że coś musisz zapamiętać, czytasz i nie masz wrażenia, że to kolejne pranie mózgu. Vadim Zeland, niczym fizyk kwantowy rozebrał na czynniki pierwsze schematy postępowania. On nie uczy, on pozwala nam, przypomnieć się sobie samemu i lekkim piórkiem wyrywa umysł z matrixu, dzięki czemu postępuję w życiu i mam to co chcę, tak jak wchodzę do sklepu i biorę towar z półki taki jaki jest mi potrzebny.
  Tymi słowami zachęcam wszystkich i Ciebie Jarek do zapoznania się z Teansferingiem a nie będzie nieświadomych słów, o których wspomniałem na początku, kiedy Ciebie cytowałem.

  Życie jest gówniane i tyle w tej chorej cywilizacji, która knuje od setek lat, jak wypieprzyć ludzkość „w kosmos”. Nie zmienimy tego, dopóki w jednym czasie ludzkość się nie obudzi w rozumieniu policji, wojska i innych tanich marionetek, które za kawałek metalu na klacie, wykonuje rozkazy niezdając sobei sprawy, że i w ten sposób niszczy „swój świat”. Nie liczęjuż na cuda w zyciu bo przyszły rok będzie totalnym delet-em na Ziemi. Jednak w tych ostatnich minutach, warto poznać Transfering, aby spokój zagościł w sercu.

  Trzymaj/cie się, pzdr, Barra Barra

  PS. Transfering można znaleźć w necie, szukajcie w pdf-ach;)

  • „Teansfering” czy transfering? Bo już nie nadążam. Hmm… W necie na ten temat jakoś trudno znaleźć *.pdf’y. Czyli coś się dzieje…

 2. TRANSERFING – Vadim Zeland
  sory, błędy wynikają z pośpiechu i chyba z chęci serfowania;)

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.