Ciekawe

Czy wzrastająca częstotliwość Schumanna wpłynie na nasze zdrowie i percepcję?

Czy wzrastająca częstotliwość Schumanna wpłynie na nasze zdrowie i percepcję?

rezonans schumannaCzęstotliwość Schumanna to puls serca Ziemi, łączy nas jakby „niewidzialną nicią” z matrycą planety. Mierzy się go dopiero od lat 50-tych XX wieku. Jest on falą elektromagnetyczną generowaną przez jądro planety w kierunku jej powierzchni i dalej w kierunku jonosfery.

Do początku lat 80-tych XX wieku częstotliwość ta nie przekraczała wartości 7,83 Hz. Ta wartość jest zsynchronizowana z częstotliwościami na jakich pracują nasze ciała. W szczególności mam tu na myśli mózg i serce. Nasze mózgi pracują na podobnych częstotliwościach, co widać na wykresach EEG. Również pole elektromagnetyczne generowane przez nasze serca jest ewolucyjnie dostrojone do częstotliwości 7,83 Hz.

Faktem jest jednak, że częstotliwość Schumanna od lat 80-tych XX wieku nieustannie wzrasta. Obecnie gdy obserwuję sonogramy dostarczane przez uniwersytet w Omsku w Rosji, bywają momenty że przekracza ona wartość 40 Hz. Na marginesie – próżno szukać takich danych z instytucji UE czy USA. Często wartości przekraczają 10, 20 Hz.

Trzeba sobie zadać pytanie, jak wzrastająca częstotliwość Schumanna wpłynie na nasze ciała, jak i przede wszystkim psychiki? Częstotliwość ta jest planetarnym „zegarem”, który dostraja wszystkie formy życia na powierzchni. Wszyscy jesteśmy połączeni tą niewidzialną linią życia z jądrem Ziemi. Wiedzą o tym szczególnie astronauci pracujący na orbicie, którzy szczególnie dotkliwie odczuwają jego osłabienie w tym rejonie.

Wzrost tej częstotliwości nie jest obojętna dla serca człowieka. Według niektórych hipotez, może ona odpowiadać za większą ilość zawałów i innych incydentów kardiologicznych, jaka ma miejsce od lat 90-tych XX wieku. Na marginesie – znajdź i zapoznaj się z danymi to obrazującymi – spróbujesz? Mówi się też o tym, że wzrost rezonansu Schumanna może „przestroić” nasze mózgi i zmienić ich pracę na np bardziej wydajną i otwartą.

Czy mamy podstawy by tak sądzić? Przeanalizujmy wpływ fal elektromagnetycznych o niskich częstotliwościach na ludzki mózg:

-fale delta: 0,5 Hz do 3 Hz. Są to fale bardzo głębokiego snu, wyłączeniu ulegają duże obszary mózgu. Ciekawym faktem w kontekście tego, co piszę o świadomości dziecięcej i skonfrontowaniu jej z egoistyczną świadomością dorosłego jest to, że więcej fal delta jest u małych dzieci.

-fale theta: 4 Hz – 7 Hz. Są to fale występujące podczas snu – marzeń sennych, hipnozy, medytacji, ekscytacji emocjonalnej, transu itp. Mają one, jak wszystko zresztą, dwie strony – w tym stronę mroczną. Są to fale zazwyczaj kojarzone z szaleństwem, chorobami psychiki itp.

-fale alfa: od 8 Hz do 13 Hz. Są to fale występujące podczas relaksacji, pewnych form medytacji. Także tuż po wybudzeniu się i tuż przed zaśnięciem. Podczas gdy tych fal jest najwięcej (stan alfa), praktycznie wyłączone jest ego. Można to poznać w łatwy sposób – nie ma tego uporczywego myślowego „blablania”, które bierze się nie wiadomo skąd i jest generowane poza naszym udziałem. Jest tylko cisza, spokój i odprężenie. Jednak można siebie świadomie kontrolować, co nie jest możliwe w stanie theta, gdzie wygaszenie świadomości jest głębsze, a związki przyczynowo-skutkowe, logiczne, praktycznie zanikają.

-fale beta: 12 Hz do 28 Hz. Są to fale typowej, codziennej aktywności. Stan beta jest nazywany „umysłem sekretarki” – jest to aktywność zautomatyzowana, toporna, nie wymagająca żadnej kreatywności czy inwencji. Ten stan świetnie obrazuje praca polskiego ucznia, który najpierw musi przepisać jakąś gównotreść z tablicy do zeszytu, a potem nauczyć się jej na pamięć. Jest to więc stan idealny dla kapitalistów, rządzących, autorytetów religijnych czy naukowych, itp.

-fale gamma: 40 Hz do 100 Hz. Są to fale aktywności ruchowej. Jednak najbardziej ciekawi nas ich druga natura. A mianowicie, tego typu fale najczęściej notuje się podczas twórczej i kreatywnej pracy. A także gdy spotyka nas nagłe „olśnienie”, gdy mamy przypływ twórczej weny. Czy wzrost częstotliwości Schumanna do tych wartości, pozwoli aktywować dotąd uśpione obszary i funkcje naszych mózgów? Funkcje, których albo kompletnie nie znamy, albo czytamy dziś o nich raczej w literaturze SF?

Nie brakuje opinii, że wtedy dokonają się jakieś zmiany w naszym postrzeganiu otaczającego nas świata, naszego miejsca w nim. Zwiększenie możliwości naszych mózgów (fizyczność) ma przynieść także rewolucyjne zmiany na planie psychicznym i duchowym, bo wszystko jest ze sobą powiązane. Niby to widać już teraz.. Ale u nielicznych jednostek, czyli jak zawsze 😉 Dlatego tutaj jestem raczej sceptyczny.

Ciekawe co by powiedzieli na to „uczeni w piśmie”, widzący szkiełkiem i okiem, np z lat 20-tych XX wieku – czy nazwaliby to „oszołomstwem” czy też „pseudonauką”? Bo nie znali tego i nie umieli tego zmierzyć? Już wtedy dominującym prądem w nauce był materializm (sceptycyzm, racjonalizm, ateizm i ich pochodne).

czestotliwosc schumanna wzrastaWszak fakt że częstotliwość Schumanna rośnie, jest kolejną wielką zagadką dla współczesnej nauki. Zagadką, na którą nie ma odpowiedzi. Bowiem według teorii – podkreślam, teorii – jakie obowiązują, rozmiar naszej planety musiałby się nagle zmniejszyć o kilkaset kilometrów. Lub jonosfera musiałaby zaczynać się nie na wysokości nie 60 kilometrów, ale około 400.

Mamy tutaj wspaniałe potwierdzenie, jak się ma toporna, lewopółkulowa logika ścisłowców do rzeczywistości. A jak wiadomo, rzeczywistość jest i logiczna i nie-logiczna, o czym wielu z nas zapomniało. Ale cóż, jeśli fakty przeczą uczonym, ładnie wyglądającym teoriom – tym gorzej dla faktów. Żeby nie negować i nie zmieniać teorii – schowa się fakty do szuflady, uda się że problemu nie ma. Ewentualnie obwoła to tematem tabu, oszołomstwem, pseudonauką czy teorią spiskową. No niestety, ale natura tak nie działa (i bardzo dobrze), i upomni się o swoje 😉

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

12 odpowiedzi »

 1. a kim sa naukowcy?:(a czym wspolczesna niby nauka?:(((masakra! ja wierze w siebie, swoje cialo i odczucia i wiem ze sa one prawda a nie jakies tam pseudo nauki:(

  • Uspokoiła się się, i owszem, ale amplituda. Częstotliwość jest cały czas na tym samym poziomie – ok. 8 Hz.

   • Amplitudy sięgały nawet 40 Hz, więc można mówić że wcześniej był sztorm 😉

    Dowcip polega na tym, iż kilkadziesiąt lat temu nie było amplitud, tylko stała częstotliwość, wg której można było zegarek nastawiać. Skoki, jakie się zdarzały ostatnimi miesiącami, często trwały po kilka dni, a częstotliwość wynosiła kilkanaście herców – i nie mówię tu o amplitudach…

 2. Ciekawe i zastanawiające. Trzeba byłoby dłuższego czasu obserwacji jak zmiany częstotliwości wpływają na życie nie tylko nasze ale wszystkiego, by w tym momencie móc wyjść poza teorie i domysły. Czy są czegoś zapowiedzią, a może skutkiem?

  Nietzsche bez badań częstotliwości mówił, że człowiek jest w stanie coś mądrego wymyślić tylko gdy się rusza. W fotelu można zasnąć, a na spacerze może nas coś natchnąć 🙂

  • Chodzenie poprawia dotlenienie i ukrwienie mózgu, dodatkowo wysiłek wytwarza dopaminę 😉 Żeby było ciekawiej, chodząc (jeżdżąc na rowerze, pływając itp.) często pozwalamy myślom odpływać i najczęściej nieświadomie wchodzi się w stan alfa.

 3. 17 marca rezonans Schumana zleciał do 8 Hz, gdy burza geomagnetyczna zupełnie nieoczekiwanie zmieniła się z poziomu G1 do G5. Żaden astronom nie wie dlaczego po niewielkim rozbłysku na Słońcu i słabym koronalnym wyrzucie masy (nie w kierunku Ziemi), burza stała się tak wielka. Proszę zwrócić uwagę, że 17. marca został ponownie uruchomiony wielki zderzacz hadronów pod Genewą, który generuje wielkie pola magnetyczne i nie wiadomo co jeszcze.

 4. Częstotliwość w Tomsku nie jest mierzona od 04.04.2015. Tego dnia ponownie został uruchomiony CERN pod genewą.
  Za dużo tych powiązań między wielkim zderzaczem a falami Schumanna.

 5. https://www.google.com/search?q=sinkhole&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=5I4lVfzgGMmsswHKloH4AQ&ved=0CCAQsAQ&biw=1280&bih=572

  Proszę zwróćcie uwagę na kształt sinkholi. Znakomita większość z nich to idealnie cylindryczne leje, dla porównania tak jakby ktoś w desce wyciął okragły otwór piłą cylindryczną. Niech nikt nie wciska mi kitu[ a robią to naukowe nazwiska], że są to zapadliska spowodowane podmyciem terenu ciekami podziemnymi lub zapadajacy się grunt nad starymi szybami.
  Eksperymentujący naukowcy pod Genewą [dla swoich działań używają takiego właśnie określenia] – a zatem nie potrafiący przewidzieć skutków eksperymentu – zgadzają się co do faktu, że podczas zderzania wysokoenergetycznych cząstek dochodzi do powstawania mikroskopijnych czarnych dziur, które są tak małe i nieszkodliwe[wyliczył to Hawking! jeden gość!], że nie są w stanie anihilować materii …
  Mam dwa pytania:
  dlaczego trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów – te spektakularne – dziwnym trafem następują w niedługim czasie po uruchomieniu zderzacza? To badziewie istnieje od lat 50 i jest sukcesywnie unowocześniane przez naukowców maniaków.
  I drugie pytanie, a w zasadzie kwestia. Kto wyjaśni mi tak idealny kształt braku materii w skorupie ziemskiej, gdzie tzw.sinkhole pojawiają się coraz częściej i co ciekawe w miejscach, gdzie nie ma cieków podziemnych, ani jaskiń, ani kopalń?
  Stacji typu HAARP doliczono się na Ziemi 16[ujawnionych!].
  Zrobić na nocnym niebie kręcącą się spiralę to żaden dla nich problem.
  Podobnie można tworzyć hologramy dowolnych kształtów i postaci, np. kobiety lub mężczyzny otoczonych piękną poświatą!
  Wszystko dla uciechy maluczkich!
  W jakim stopniu los twój, mój i Ziemi zależy od maniaków?
  Takie sobie pytanka przed snem …

  serdecznie pozdrawiam.

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.