Lifestyle

Zaprzestańmy konsumowania pop-kultury, powstałej z resztek gnijącego świata

Zaprzestańmy konsumowania pop-kultury, powstałej z resztek gnijącego świata

pop kultura i subkulturyDostarczam Wam dziś krótki film video, z gatunku motywujących do działania.

Powinniśmy odrzucić konsumowanie pop-kultury powstałej z resztek gnijącego świata. Dlaczego? Ponieważ pop-kultura, obok religii, systemu ekonomicznego i nauki, jest jedną z prostych form kontroli.

Postaram się Wam w skrócie przedstawić tę tematykę.

Po II Wojnie Światowej elity polityczne świata porozumiały się ponad głowami narodów. Stwierdzili, że totalitaryzm w starym stylu jest zbyt finansochłonny i nieskuteczny.

Przecież ludzi jest zniewolić bardzo łatwo. Nie otwarcie wyrażoną przemocą, ale czymś, co sami zaakceptują – rozrywką. Obecnie elity wykorzystują rozrywkę w celu kontrolowania mas.

To, z czym mamy do czynienia obecnie, to potężny, wszechogarniający ocean rozrywki, które zalewa nas już nie 24 godziny, ale 25 godzin na dobę. Rozrywka sączy się z każdego możliwego źródła: telewizji, prasy, internetu, radia..

pop kultura spoleczenstwo i media

Dziś nawet idea istnienia muzyki została sprowadzona do rozrywki. Dziś muzyka, zamiast być dziełem sztuki, stała się dodatkiem do młodzieżowej, rock ‚n’ rollowej imprezy. Dziś próżno szukać w muzyce wartości, inspiracji, dobrych wrażeń. Jest tam za to mnóstwo piwa, cycków, seksu, wstrzykiwanej marihuany, Cadillaców, szatana, lansu, hajsu, mafii, itp itp.

Podobnie jest z innymi możliwościami wyrazu artystycznego. Muzyka, książka, film, animacja – nastawiona jest na gadżeciarstwo i efekciarstwo. Ma nas wbić w fotel eksplozją fajerwerków, efektów specjalnych, zaskakujących i drażniących emocje treści. Coraz częściej brak w tym elementarnej głębi, przekazu.

Pop kultura to obecnie największy wypełniacz czasu. Powiem Wam, jak to odnosi się do kobiet. Narzekają, że na nic nie mają czasu.. A tymczasem, w dobie zmywarek, pralek, piekarników – powinny go mieć więcej niż kobiety przed wiekami. Gdyby przypatrzeć się temu, co one na co dzień robią.. Wyjdzie jakiś serial, potem drugi, trzeci, potem gra w jakieś gry na komórce czy na facebooku, potem jakaś retransmisja koncertu na You Tube, MTV czy z innego źródła. Potem pod wieczór jakiś serial kryminalny z USA typu „Kolekcjoner kości”. Teraz seriale są modne, tj są na propsie.

I cały dzień znika w pizdu!

pop kultura i tandetaMądrze gospodarz swoim czasem, nie trać go na bzdury. Staraj się odstawiać pop-kulturę według tego, co mówił bodaj Sokrates: „jeśli coś nie jest prawdą, nie jest dobre i nie jest konieczne – odrzuć to!”.

Twórzmy naszą własną kulturę i pop-kulturę. Zamiast biernie odtwarzać to, co już jest – postaraj się rozwinąć swój talent. Postaraj się wesprzeć, rozwinąć bądź dodać jakąś treść do mediów alternatywnych. Zamiast być biernym widzem – bądź kreatorem – kreatorem życia swojego, i po części – życia innych.

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Możesz wesprzeć autora tej strony. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu video o dzisiejszej pop-kulturze!

 

10 odpowiedzi »

 1. Jarku ludzie do których skierowany jest ten artykuł nie czytają twojej strony, artykuł lekko hejterski, byłeś smutny zanim mogłeś się wyżyć i go napisać?

  • Ludzie do których jest skierowany mój artykuł czytają przede wszystkim takie strony jak moja. 🙂
   Jaki jest sens powyższego komentarza i wejścia ze mną w interakcję? Byłeś smutny i musiałeś się wyżyć? Lub inne złe emocje? Jakie? Chcesz o tym porozmawiać? 🙂
   Pozdrawiam serdecznie, Admin

   • Sorka, mam na myśli akapit o r’n’rollowej imprezie i innych towarzyszących temu dodatkach, osoby które są w takich klimatach nie wchodzą do Jarka poczytać o dobroczynności witaminy C lub szkodliwości naszprycowanego mięsa. Odebrałem artykuł jak by był skierowany właśnie do takich osób.

    • Z heavy metalu to są najlepsze heheheszki na polskich internetach. Wszystkie pozostałe subkultury mają więcej luzu i dystansu, nawet hip-hopowi truskule. Dlaczego?
     Król jest nagi?

     • Są ludzie dla których ta obecna kultura jest możliwością uzupełnienia, mogą się cieszyć z dostępnych możliwości już za młodu. Nie chce określać ilości, jednak są osoby które potrafią łączyć pop-kulturę z rozwijaniem własnej osobowości, używać jej jako półśrodka. Cenie sobie bardzo obecny poziom tworzenia muzyki. Twórczość muzyczna nie koniecznie ta z radia i tv, Uznałem za hejting pisanie o całości jak o marnym produkcie, i poczułem się urażony. Urażony ponieważ już po raz kolejny piszesz coś w stylu (teraz się nie tworzy tylko robi muzykę „z dupy wypadową”(cyt South Park). A dzięki obecnej wśród młodzieży dobrom kultury (np serial South Park) można patrzeć na chaos który nas ogarnia i wcale się nie denerwować. Nie mówię że ten serial tworzy z człowieka ostoje spokoju na wszystkie bodźce.
      Ktoś kto chce się rozwijać będzie to robił. Ktoś kto lubi wiecznie szaleć ten nigdy nie dorośnie. Nie wiem czy jest szansa że kiedykolwiek na ziemi, dojdzie do zjawiska że każdy będzie każdego szanował. Było tak kiedyś?

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.