Medycyna naturalna i alternatywna

Louise L. Hay: moż­na odwrócić bieg każdej choroby przez zmianę wzorców myślenia

Louise L. Hay: moż­na odwrócić bieg każdej choroby przez zwykłą zmianę wzorców myślenia

zdrowie i chorobyCytuję: „Od zeszłego roku felietony i fragmenty książek Louise L. Hay goszczą co jakiś czas na mojej stronie. Osoba ta głosi, że każda choroba fizyczna i psychiczna ma swoją przyczynę w naszej sferze duchowej, w naszym myśleniu i podświadomości.

Odpowiednio zmieniając swoje myślenie, możemy nie tylko wspomóc leczenie zarówno konwencjonalne jak i naturalne, ale też całkowicie wyleczyć teoretycznie nieuleczalne choroby.

W konwencjonalnej medycynie ta prawidłowość została znacznie uproszczona i nazywana jest „efektem placebo”. Czy chodzi jednak tylko o przyjmowanie nieaktywnych pigułek myśląc, że zawierają one substancję czynną?

W wersji rozszerzonej chodzi o zmianę wzorców myślenia, czyli usunięcia tych kodów z podświadomości, które poprzez swoją toksyczność, krępują nasz rozwój często na tyle radykalnie, że pojawia się choroba.

Choroba to znak, sygnał od organizmu dla naszego umysłu świadomego:

Zatrzymaj się człowieku, coś jest nie tak

Klucz do zwycięstwa nad nią to umiejętność interpretacji tych znaków i reagowania na nie. Nie chodzi tylko o medycynę naturalną czy zmianę diety, ale także o sferę ducha – Sacrum. Jedno (medycyna – konwencjonalna czy naturalna) nie zadziała bez drugiego (zmiana myślenia, uduchowienia)”

Wszystkim Wam, Czytelnicy, życzę takiej harmonii – harmonii ducha i ciała.

Autor wstępniaka: Jarek Kefir

__________________________________________________

Louise L. Hay „Ulecz swoje ciało”

Cytuję: „W nowym, poprawionym wydaniu mojej książki chciałabym opowiedzieć Ci o jednym z powodów, dla których WIEM, że moż­na odwrócić bieg każdej choroby przez zwykłą zmianę wzorców myślenia.

Kilka lat temu rozpoznano u mnie raka pochwy.
Skoro w prze­szłości jako dziecko byłam bita, a w wieku pięciu lat zgwałcona, nic dziwnego, że rak objawił się u mnie właśnie w okolicy pochwy. Jako że od kilku już lat pracowałam w dziedzinie uzdrawiania, było dla mnie jasne, że oto dano mi szansę, abym na samej sobie dowiodła tego, czego uczyłam innych.

Jak każdy, komu właśnie powiedziano, że ma raka, wpadłam w panikę. Mimo to wiedziałam, że psychiczne uzdrawianie działa. Zdałam sobie sprawę, że gdybym poddała się operacji, a nie zmie­niła wzorca myślenia, który stworzył chorobę, wówczas lekarze wycinaliby Luizę po kawałku, aż nie byłoby już kogo ciąć.

Gdy­bym się nie dała operować, a pozbyła się wzorca myślenia, który powodował raka, choroba nie powróciłaby. Jeżeli rak czy inna choroba powraca, dzieje się tak moim zdaniem nie dlatego, że lekarze „nie wycięli go całego”, lecz dlatego, że pacjent nie zmienił niczego w swojej psychice i tym samym tworzy powtórnie tę samą chorobę.

Wiedziałam także, że gdybym potrafiła zmienić mój wzo­rzec myślowy, który wywołał stan zwany rakiem, w ogóle nie po­trzebowałabym lekarza. Wyprosiłam sobie trochę czasu. Lekarz niechętnie zgodził się na przesunięcie operacji o trzy miesiące, ostrzegając mnie zarazem, że ta zwłoka zagraża mojemu życiu.

Zaczęłam natychmiast pracować z moim nauczycielem nad po­zbywaniem się tych wzorców, których sedno stanowiła głęboka uraza. Aż do tej chwili nie zdawałam sobie sprawy, że przechowuję w sobie głęboki uraz. Często jesteśmy ślepi wobec naszych włas­nych nawyków myślenia, „nie widzimy lasu spoza drzew”. Ponad­to udałam się jeszcze do terapeuty dietetyka, by oczyścić organizm z substancji toksycznych.

W wyniku duchowego i fizycznego oczyszczenia mogłam sześć miesięcy później uzyskać od lekarzy potwierdzenie tego, co już wiedziałam — nie mam raka w żadnej postaci. Wciąż przechowuję pierwszy wynik badań laboratoryjnych, aby mi przypominał, jak bardzo destrukcyjna byłam dla siebie samej.

Teraz, kiedy przychodzi do mnie pacjent, to nawet jeżeli jego położenie zdaje się bardzo trudne — WIEM, że prawie wszystko można uleczyć, jeżeli tylko jest on gotów pracować nad tym na poziomie swojej psychiki. Słowo „nieuleczalny”, które tak przeraża wielu ludzi, oznacza w rzeczywistości tylko tyle, że danej doleg­liwości nie można uleczyć metodami „zewnętrznymi” i że musimy dotrzeć do WNĘTRZA, by spowodować uzdrowienie. Choroba przyszła znikąd i odejdzie donikąd.

L. Hay napisała także “Możesz uzdrowić swoje życie”, którą polecam dla wszystkich którzy chcą wyleczyć się ze swoich chorób. (“Ulecz swoje ciało” zawiera głownie tabele chorób razem z ich przyczynami oraz afirmacje “odwracające” wzorce myślowe stanowiące przyczynę choroby.)

Autor: Louise L. Hay

Pobrano z: zenforest.wordpress.com

Przygotowała: nika_blue

2 odpowiedzi »

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.