Żarty i humor

„Ludzkość zrozumie przesłanie filmu Matrix dopiero za 20 lat”

Był rok 2005. Na naszym forum użytkownik ‚Daw’ żalił się, niemal z płaczem, że jako zdolny informatyk po studiach, zarabia zaledwie 800 złotych brutto. Pamiętam jak dziś. Wtedy, jesienią 2005 roku byłem tym przerażony choć mało znałem nasze realia.
Ale minęło siedem lat, mamy rok 2012. Świat się zmienił. Ów użytkownik Daw awansował i w międzyczasie jego pensja urosła do max 4000 zł brutto (czyli do wielkości najniższej krajowej w Grecji). Zmienił się też użytkownik Daw. Z narzekającego na system świeżego studenta informy, zrobiło się z niego wielkie panisko w garniaku, wielki belmondo eleganto, który uważa że żyjemy w najszczęśliwszym z krajów, który jawnie popierał ustawę ACTA. A protestujących przeciwko ACTA nazywał gówniarzami.

Niestraszne nam zastępy uzbrojonych po zęby policjantów, bo coraz więcej z nich dostrzega szambo w jakim żyjemy. Niestraszne nam nowoczesne systemy broni geofizycznych takich jak HAARP, bo można je wyłączyć.
Czeka nas batalia na śmierć i życie z takimi ludźmi z sąsiedztwa, naszymi sąsiadami, przyjaciółmi, członkami naszych rodzin, takimi jak Daw. Ludźmi, którzy przez lata bezwiednie i fałszywie definiowali własną tożsamość. Ludźmi, którzy mają nagle dosłownie kilka zeta więcej niż reszta upodlonych niewolników. Ludźmi, którzy odczuwają atawistyczny, biologiczny strach przed zrównaniem z klasą nędzarzy. Czym Ci ludzie byliby ze swoimi 3000 bądź max 4000 zł zarobkami, gdyby sąsiad – pracujący jako śmieciarz, także zarabiał te 4000 zł na miesiąc? Tacy ludzie jak Daw stracili by swoją zajebistość. Stracili by społeczny poklask ze strony znajomków i rodzinki. Od razu chciałby zarabiać 10000 złotych, byle tylko odróżnić się od sąsiada śmieciarza, byle tylko mieć lepsze gadżety i lepsze wakacje od niego.

Tacy ludzie jak Daw najsilniej bronić będą systemu. Jeśli chodzi o policję, straż pożarną, wojsko, kontrwywiad – to tu nasze podziemie ma duże pole manewru. Tam przecież pracuje dużo świadomych bolączek tego świata patriotów, którym zależy na zmianach. Zaś ludziom typu Daw nie przetłumaczysz niczego. Policjant czy żołnierz ma od systemu dajmy na to te nędzne 300 zeta podwyżki. Zaś taki Daw w obecnym systemie ma dosłownie wszystko.
Posłużę się cytatem braci Wahowskich, reżyserów filmu Matrix:
„Nie wszyscy są gotowi do odłączenia. Niektórzy tak bardzo wierzą w system, że są gotowi zginąć w jego obronie”.

Kategorie: Żarty i humor

Tagi:

4 odpowiedzi »

  1. I tu się zgadzam w 100%… niestety ludzie są zbyt wolno myślący, lub wcale nie myślący. za nich myślą mendy telewizyjne.

  2. „Czeka nas batalia na śmierć i życie z takimi ludźmi z sąsiedztwa, naszymi sąsiadami, przyjaciółmi, członkami naszych rodzin, takimi jak Daw.”

    Trafiłeś w 10 z tym wpisem

  3. Pieniadz zaslepa…. taka prawda. NIE MAJAC NIC, DOSLOWNIE JAK BIEDAK Z ULICY …. MOZNA DOSTRZEC PRAWDZIWE REALIA , …w JAKIM MATRIXIE ZYJEMY , 95% +/- populacji tego niedostrzega , …. stracona generacja…

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.