Śmiercionośne transgeny!

Wszyscy znamy konflikt między przeciwnikami a zwolennikami GMO – czyli roślin zmodyfikowanych (de facto: zmutowanych) genetycznie. PO i PSL zatwierdziły ustawę, która w szeroki sposób umożliwia uprawę transgenów (GMO) w Polsce. Jedynym wymogiem formalnym byłaby rejestracja nasion przez firmy. Prezydęt* III RP, Bronisław Komorowski odrzucił ustawę o GMO zapewne w strachu przed ścigającą nas Komisją Europejską, która nie chce transgenów. Pytania:

-czemu prezydęt* RP nie widzi w GMO zagrożenia, pomimo tego, że krzyczy o tym tysiące organizacji i miliony obywateli? prezydęt* dostał tysiące listów, także z opiniami biegłych sprzeciwiających się GMO;
-co było rzeczywistym powodem veta prezydęta*? Czy nie była to gra wyborcza, gra na zbieranie punktów na przyszłą kadencję? To nawet niegłupi pomysł odciąć się od rządu Niemca Tuska, coraz bardziej tracącego popularność, i zacząć grać rolę niezależnego.
-jaka będzie ustawa przygotowana przez Komorowskiego? Krążą opinie, że będzie ona jeszcze bardziej liberalna dla GMO niż ustawa PO – PSL. Ustawa taka nie zakładała by nawet wymogu rejestracji ani podawania informacji, że produkt kupowany przez konsumenta w sklepie zawiera transgeny.
-co prezydęt rozumie przez słowa “debata publiczna”? Wiadomo, że Komorowski wyraził opinię, że chce szerokiej debaty publicznej o transgenach. Czy nie oznacza to po prostu prania mózgów przez podstawionych i odpowiednio skorumpowanych przez firmy transgeniczne i rząd “ekspertów”?

—————————————————

Pomóż wypromować tekst - w tym celu kliknij tutaj - a potem naciśnij przycisk “promuj”. Dziękuję! Klikajcie także w żółte gwiazdki na górze.

—————————————————

Działalność Jarosława Kaczyńskiego, rzekomo przeciwnego GMO, to ustawiona pozorowana gra. Pamiętajmy, że to PiS wespół z PO przegłosowały jeszcze w wakacje ustawę o budowie elektrowni atomowej w Polsce. Obie partie pochodzą z tej samej stajni kompleksu jot. Pisałem o tym w poprzednim tekście. Inaczej: jest to gra wyborcza, gra na rozbiór Polski przez dwie, góra trzy partie polityczne mające poparcie “sojuszniczych mediów”. Dlaczego dałem tak kontrowersyjny tytuł? Czy aby nie przesadziłem? Nie. Mamy prawo używać słowa: “ludobójstwo” po angielsku: “genocide”, w odniesieniu do:
-szczepionek “obowiązkowych” ze szkodliwymi dodatkami;
-genetycznie modyfikowanej żywności – uzasadnię to w kolejnej części tekstu;
-celowe wywoływanie katastrof naturalnych też jest ludobójstwem (sabotaż w Zatoce Meksykańskiej na platformie wiertniczej w 2010 roku – ropa cieknie do dziś; wirus komputerowy stuxnet który sparaliżował Fukushimę);
-działalność kryminalnych mediów, banksterów, służby “zdrowia” i kryminalnych sądów też można podciągnąć pod definicję ludobójstwa;

Gdyż, jak podaje wikipedia: “ludobójstwo to także stwarzanie warunków życia nastawionych na fizyczne wyniszczenie“. Takim fizycznym wyniszczeniem grup obywateli, całych społeczeństw i w końcu – całego świata (operation Endgame, Agenda 27) jest to co opisałem powyżej. Co do samego GMO – uzasadnię to poniżej. Można śmiało posługiwać się tym terminem (ludobójstwo) na forach i platformach dyskusyjnych. Trzeba to tylko odpowiednio uzasadnić, więc taki komentarz musiałby być długi.
Tak, obecny rząd który mamy (PO – PSL), według opinii p. Marka chciał wymordować Polaków poprzez szkodliwe GMO:
PO i PSL za GMO (100% poparcia) to ludobójstwo na naszych dzieciach i wnukach. Jakim trzeba być głupcem , zdrajcą czy hipokrytą, żeby zatwierdzić coś takiego.
Ludobójstwo to nie tylko mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych czy łapanki na ulicach miast. Dziś technologia jest już tak rozwinięta, że można je przeprowadzić na milion sposobów, choćby przymuszając nieświadomych ludzi do szczepień czy poprzez GMO zawierające szkodliwe geny.

* = pisownia celowa.

—————————————————

Mój subiektywny zbiór FAKTÓW o aktywności biologicznej GMO:

-nie jest możliwe kontrolowanie roślin transgenicznych. Zmodyfikowane, sztucznie dodane geny będą się krzyżować z genami roślin naturalnych, nie zmodyfikowanych. Jeden z doświadczonych rolników – biologów z Kanady stwierdził skażenie transgenami Syngenty i Aventis swoich wysokiej jakości roślin. Nie było możliwe celowe skażenie genetyczne tych roślin, gdyż ten rolnik krzyżował rośliny w sposób naturalny i otrzymywał w ten sposób plony wysokiej jakości. Niestety, prawdopodobnie musiał zwinąć interes, gdy jego rośliny zostały skażone genetycznie genami GMO.
-przy czym warto dodać, że raz wypuszczone do środowiska transgeny powodują reakcję łańcuchową niczym w bombie atomowej. Gdyż w każdym kolejnym pokoleniu geny roślin naturalnych skrzyżowanych przypadkowo z GMO mutują. Polega to na tym, że dodane, sztuczne geny w każdym kolejnym pokoleniu wbudowują się w kolejne i kolejne elementy naturalnego genomu rośliny. Jest to praktycznie niemożliwe do zatrzymania, i można tu śmiało mówić o skażeniu genetycznym.
-tu przechodzimy do punktu następnego. Otóż transgeny często same z siebie nie wydają plonów. W Afryce i w Indiach mowa była o “ziarnach – terminatorach” które albo w ogóle nie wydały plonów, bądź rośliny te były karłowate i chorowite, szybko obumierały. W Indiach dziesięć tysięcy rolników popełniło przez to samobójstwo, gdyż nie byli w stanie spłacić kredytów zaciągniętych na rośliny GMO.
-GMO, czyli transgeny zapoczątkowało sztuczne przeniesienie genu bakterii (!) do naturalnego genomu rośliny kukurydzy.

—————————————————

Kilka kłamstw powszechnie powielanych:

-GMO nie rozwiąże problemu głodu na świecie. Niech przykładem będą wspomniane wyżej “ziarna – terminatory”, które w strefie tropikalnej i subtropikalnej nie wydały plonów bądź plony te szybko obumierały. Poza tym produkowane przez koncerny ziarna GMO są produkowane na skalę globalną. Co to oznacza? Oznacza to, że nie są uwzględniane specyficzne, regionalne warunki. Rozwiązaniem głodu na świecie jest NATURALNE kreowanie, krzyżowanie takich roślin, które byłyby odporne na warunki regionalne. Oczywiście, dla każdego rejonu świata oznaczałoby to stworzenie innych rodzajów roślin (tak działa przez miliony lat matka natura).

-jaka jest różnica między rośliną GMO a rośliną otrzymaną na drodze naturalnych krzyżówek? Ano taka, że do roślin GMO dodawane są często geny zwierząt, grzybów, bakterii, wirusów. W naturze tego po prostu nie ma! Rośliny transgeniczne nie radzą sobie z dodatkowymi genami, i w każdym kolejnym pokoleniu replikują sztucznie dodane geny w przypadkowe miejsca genomu, a to może skończyć się katastrofą. To m.in. dlatego koncerny transgeniczne zakazują gromadzenia ziarna do ponownego zasiewu – rolnik musi co roku zaopatrywać się w nowe ziarna u producenta. Tymczasem nasze “eksperty” kłamią w żywe oczy mówiąc, że rośliny naturalnie krzyżowane a GMO to to samo. Nie, to nie jest to samo.

-czy rośliny modyfikowane są bezpieczne dla człowieka? o tym osobny podpunkt. Panuje wśród skorumpowanych polityków i ekspertów (czyli: kryminalistów) powszechne przekonanie, że nie ma wiarygodnych badań na temat szkodliwości GMO. Tymczasem po pierwsze, potężne firmy transgeniczne zasłaniają się patentami i zabraniają naukowcom badać tych roślin i skutków ich spożywania! Może się to wydać dla Was niewyobrażalne, ale tak właśnie jest. Po drugie, dziś jak masz walizkę pełną dolarów to możesz sobie “kupić” każdego polityka, eksperta, dziennikarza, bo to są sprzedajne kurwy a nie żadne “autorytety”. Odpowiedzą za sianie dezinformacji w odpowiednim czasie, “według prawa i zwyczaju wojny”.
Po trzecie: badania były przeprowadzane. I tak, w latach 90 – tych XX wieku wycofano modyfikowane genetycznie ziemniaki z GB, gdyż tamtejsza odmiana częściej powodowała raka jelit, ponieważ rozdymała jelita ponad miarę. Ziemniaki te wycofano z rynku po cichu, bez rozgłosu.. skąd my to znamy?
Najnowsze badania dowiodły, że myszy karmione tylko paszami GMO były już w trzecim pokoleniu bezpłodne i bardzo chorowite.

-potrzeba debaty publicznej na temat GMO. Co poprzez pojęcie “debata publiczna” rozumieją politycy? Ano to, żeby wyprać społeczeństwu mózgi za pomocą “sojuszniczych mediów” i podstawionych, przekupionych ekspertów. Szczytem bezczelności było zaproszenie do studia jednej z telewizji dwóch genetyków, którzy zajmują się modyfikowaniem zawodowo. Więc nietrudno się domyślić, iż będą publicznie lobbować za GMO właśnie.. Przecież z tego mają pieniądze – zarówno z modyfikowania roślin (praca w korporacji transgenicznej) jak i “kopertówkę” od koncernów medialnych i polityków. Któż tutaj oczekuje uczciwej debaty? Chyba tylko naiwni oglądacze telenowel i dzienników. Spece od socjotechniki i manipulacji masami (inżynieria społeczna) już wytrwale pracują, jak za pomocą w/w środków urobić opinię publiczną w Polsce.

-kolejnym kłamstwem jest to, że wobec GMO nie ma żadnej alternatywy więc debata publiczna potrzebna nie jest. To kłamstwo akurat nie jest powielane przez polityków, ale raczej przez pro GMO’ wską hasbarę żerującą na forach i blogach.
Genezą tego kłamstwa jest inne kłamstwo, czyli przekonanie, że przed postępem nie ma ucieczki i że należy wyrazić zgodę nawet na klonowanie i mutowanie ludzi.

GMO weto prezydenta veto Komorowskiego GMO żywność modyfikowana genetycznie

—————————————————

Stan wojenny i zamachy terrorystyczne wkrótce w Polsce?

-Globaliści dbają o bioróżnorodność dla siebie i składają nasiona z całego świata w lodowych bunkrach, a nam dają w zamian monokulturę GMO herbu Monsanto. Róbmy to samo. Lodowych bunkrów nie mamy ale mamy
piwnice, spiżarnie czy ziemianki. Rozproszony zapas nasion będzie trudny do likwidacji. Zbierajmy nasiona dawnych odmian owoców i warzyw od sąsiadów. Z działek pracowniczych, przydomowych ogródków czy znajomego chłopa którego nie stać  na chemizację. Czy chociaż kupmy nasiona ze sklepów ogrodniczych polskich firm nasiennych póki jeszcze są dostępne w sprzedaży i „zabunkrujmy” je zanim zaleje nas monokultura GMO herbu Monsanto.
Ktoś z Nas na pewno przetrwa przyszłą szykującą się zawieruchę. Na początek na pewno przydadzą się zdrowe nasiona. źródło: blog p. Marka, j/w.

-Jeżeli SYSTEM będzie pewny, że uda mu się sfałszować wybory, planowanych zamachów terrorystycznych w Polsce nie będzie. U władzy nadal PO PSL  zrealizuje do końca niszczenie i sprzedaż Polski oraz dalszą emigrację Polaków za granicę zniszczenie rolnictwa indywidualnego poprzez GMO oraz sprzedaż Lasów Polskich i resztę koncesji na gaz łupkowy za przysłowiową złotówkę oraz dalsze geometryczne zadłużanie Polski u międzynarodowych banksterów. Przemysłu już nie mamy. Został skutecznie zlikwidowany.
Zostało jeszcze do likwidacji rolnictwo. Po zatwierdzeniu GMO już nikt od nas nic nie kupi ani zachód ani wschód.

Wariant  siłowy i wprowadzenie stanu wyjątkowego jest przygotowany na wypadek niemożności sfałszowania wyborów. Wersja siłowa i wprowadzenie stanu wyjątkowego daje władzę Prezydentowi czyli PO i po to ta wersja jest przygotowana. PO – władzy nie oddamy.
Nie jestem i nie byłem zwolennikiem Jarosława Kaczyńskiego. On  z jego bratem byli częścią SYSTEMU i realizowali jego cele. Jednak od pewnego momentu gdy zaczęli realizować własną politykę SYSTEM skazał ich na śmierć. Wszystkich którzy  pracowali dla SYSTEMU a poszli swoją drogą – najpierw jest szantażowana a później likwidowana. Przekonał się o tym John i Robert Kennedy. źródło j/w.

-Czy iśc na wybory czy nie???
Bojkot wyborów to nie jest dobre rozwiązanie. (dobrym rozwiązaniem jest sabotaż wyborów, link na górze – przyp. Jarek_Kefir) Czym mniej ludzi pójdzie tym łatwiej będzie zfałszowac wybory. Pamiętajcie o tym. Gdyby jednak doszło do wariantu siłowego podczas zamieszek:
NIE DAJCIE SIĘ WYCIĄGNĄC NA ULICE CZY ZADYMY W MIEŚCIE – IM WŁAŚNIE O TO CHODZI. NASZEJ KRWI I PODZIAŁU SPOŁECZEŃSTWA, ORAZ WPROWADZENIA ZAMORDYZMU.

MAJĄC DOSTĘP DO WODY I ZAPASY W DOMU MOŻEMY SIĘ ORGANIZOWAĆ. TWÓRZMY MAŁE GRUPY BRONIĄCE NASZYCH DOMÓW BLOKÓW PRZED PODPALENIAMI CZY PLĄDROWANIEM.(widziałem takie akcje podczas burd i zadym w Egipcie – przed blokiem mieszkalnym stała grupa kilkudziesięciu facetów z młotkami maczetami czy nożami broniąca bloku przed podpaleniem czy splądrowaniem-o to właśnie chodzi o lokalną obronę i organizację).
BEZ ZAPASÓW NIE DA SIĘ ORGANIZOWAC I SYSTEM MA NAS W RĘKU. ZROZUMCIE PO DWÓCH DNIACH BEZ JEDZENIA CZY WODY GRZECZNIE PRZYJMIECIE WSZYSTKO CO SYSTEM ZAPROPONUJE, ALBO BĘDZIECIE ZMUSZENI DO PLĄDROWANIA MIASTA RAZEM Z PROWOKATORAMI Z KONIECZOŚCI!!!!

Jak ktoś chce poczytać więcej o sztuce przetrwania w warunkach miejskich przy braku prądu i zamieszkach
Polecam http://domowy-survival.pl/ Naprawdę warto przeczytać całą zawartość bloga.
Czy to nas czeka. Polskę. No cóż…
Poczytajcie teksty Alefa-Sterna o planowanej akcji przed wyborami czy ostatnie wypowiedzi Krzysztofa Jackowskiego dotyczące  Polski w październiku i listopadzie. źródło j/w.

-Najbliższa przyszłość :
Atak na Iran (wcześniej na Syrię lub jednocześnie, bo Iran nie dopuści do libijskiego scenariusza w Syrii – przyp. Jarek_Kefir) i blokada cieśniny Ormuz. Podwyżki cen ropy min 200-300 USD za baryłkę. Wzrost cen paliwa, żywności, usług min 200-300% w Europie.  Spadek cen nieruchomości do poziomu minus 50-80%, licząc ze szczytu (2007-2008r). Gwałtowny spadek wartości Euro i walut lokalnych w tym złotówki.
Masowe windykacje niespłacalnych hipotek . Chaos gospodarczy i społeczny. W końcu wywołanie rewolty Islam przeciwko-krzyżowcom (czyli Europie). Rozpocznie się we Francji później w innych krajach Europy, gdzie jest dużo imigrantów pochodzenia islamskiego.
Polskę czeka zapaść gospodarcza. Spadek wartości złotego, gwałtowny wzrost ubóstwa  i bezrobocia, problemy z wypłatami świadczeń socjalnych. To nas czeka już wkrótce.

W skrócie co robić:

  • Zmień tryb życia (opis wyżej, w linku)
  • Przekaż informacje innym w jakim matrixie żyjemy
  • Sprawdź dostępność wody pitnej (braki w dostawach prądu)
  • Zróbcie zapasy (żywności trwałej o długich datach ważności – przyp Jarek_kefir)
  • Postarajcie się o alternatywne źródła ogrzewania i podgrzewania potraw i wody
  • Archiwizujcie na twardy dysk informacje które uważacie za ważne

Całe strony wraz z podstronami można ściągać  np.  programem WinHTTrack. Wkrótce pojawi się cezura.

  • Poznajcie sąsiadów, wracajcie do wspólnot czy stowarzyszeń, w których kiedyś działaliście.W małych grupach będzie łatwiej przetrwać.
  • Jak ktoś ma taką możliwość, niech dotrze do środowisk straży pożarnej.

To była jedyna formacja  paramilitarna broniąca nas przed ostatnimi kataklizmami. Taka oddolna obrona na pewno się przyda. Armia Polska jest rozwalona ale może ktoś się tam ostał. Na policję bym nie liczył.
Co trzeba zrobić żeby szybko załamać obecną strukturę tak zwanej Cywilizacji?
To proste wystarczy wyłączyć prąd. Bez wody, ogrzewania, oświetlenia, ani możliwości kupienia czegokolwiek w sklepie, następnego dnia Europa przechodzi do średniowiecza. Przygotowani będziemy trudniejsi do złamania przez SYSTEM.

-Żydzi na pikniku oglądają mordowanych Palestyńczyków http://www.youtube.com/watch?v=XXs4oVrzDbM

—————————————————

Materiały z bloga Bazar Medyczny – link

-Rosyjski raport o zagrożeniu roślinami GMO w USA
Rosyjska Akademia Nauk –  medycznych i technicznych przygotowała  dla premiera Putina, raport o  ”tajemniczy die-off” w Stanach Zjednoczonych tajemnicze zgodny  wystąpił ponad 2.000.000 mieszkańców  od 2008 roku. Rosyjscy naukowcy w tych sprawozdaniach, jednak twierdzą że , koncern Monsanto jego genetycznie zmodyfikowana kukurydza MON 863  są „całkowicie bez weryfikacji”, to stwierdzenie wspierane przez francuską komisję inżynierii biomolekularnej, Komisja Du Genie Biomoléculaire (CGB) , który stwierdziła w swoim raporcie, „z obecnych danych nie można stwierdzić, że genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 863 jest bezpiecznym produktem” . Zgodnie z tymi informacjami to faktyczna katastrofa ekologiczna jest  znacznie zaawansowana w USA i wspierając się przez amerykańskie statystyki wskazujących, że śmierć na blisko 2,5 mln zgonów zgłoszonych przez nich każdego roku liczba „nagłej śmierci” wzrosła do 40% równa się ponad 2.000.000 „tajemnicze i niewyjaśnione” zgonów z początku 2008 r. do marca 2010 roku

Rząd USA  pozwolił na masowe  sadzenie tych upraw genetycznie zmodyfikowanych do tego stopnia, że dziś w Stanach Zjednoczonych w pełni 80% kukurydzy i 93% ich soi są z tych niebezpiecznych odmian genetycznie modyfikowanych.
Kiedy amerykańscy naukowcy z FDA  zostały poproszone o zważyć  i ocenić  co może się stać najbardziej radykalnymi i potencjalnie niebezpiecznymi zmianami w naszej diecie – poprzez wprowadzenie zmodyfikowanych genetycznie (GM) żywności.
Teraz z tajnych dokumentów wynika, że eksperci byli bardzo zaniepokojeni. W podręcznych notatkach  opisane nowe toksyny, nowe choroby, niedobory żywieniowe i trudnych do wykrycia alergeny. Zdecydowanie twierdzi się , że były one wykonywane w technologii stanowiącej  ”poważne zagrożenie dla zdrowia”, i wymaga starannych , długoterminowych badań naukowych, w tym badań z udziałem ludzi, przed niepożądanym działaniem organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO). Link

-Żywność zawierająca składniki modyfikowane genetycznie może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka. Alergie, problemy z płodnością, a nawet przypadki zgonów – to zdaniem naukowców jeden z efektów wprowadzenia do naszego jadłospisu produktów zawierających organizmy modyfikowane genetycznie (GMO). Dlatego postulat uczynienia z Polski strefy wolnej od GMO zyskuje coraz więcej zwolenników.

Wielki błędem było dopuszczenie do obrotu GMO bez badań na organizmach żywych – zauważa prof. Stanisław Wiąckowski z Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Takich badań nie wymagano ani w USA, ani w Unii Europejskiej przed wprowadzeniem na rynek modyfikowanych roślin. Dopiero teraz, gdy GMO są coraz bardziej rozpowszechnione, naukowcy podjęli badania na szerszą skalę – wyniki są zatrważające. Naukowcy z przerażeniem zaobserwowali ich bardzo szkodliwy wpływ na organizmy żywe, w tym także na człowieka. Najwięcej alarmujących informacji napływa z USA, gdzie GMO są najbardziej rozpowszechnione i tam najbardziej widoczne są skutki spożywania żywności „genetycznie udoksonalonej”.

Chorób przybywa. GMO powodują alergie, osłabienie immunologiczne organizmu, a niekiedy ma nawet działanie antykoncepcyjne – podkreśla prof. Wiąckowski, przytaczając efekty prac naukowców po obu stronach Atlantyku nad modyfikowanymi roślinami. Okazuje się, że w produktach powstałych na bazie „udoskonalonej” kukurydzy i soi zawarte są takie same dawki estrogenów, jak w pigułkach antykoncepcyjnych. Naukowcy z Włoch i Rosji podawali modyfikowaną soję szczurom i po pewnym czasie 56 proc. zwierząt zdechło. Zaobserwowano też ogromne zmiany m.in. w wątrobie i trzustce badanych zwierząt. Skoro takie rośliny negatywnie wpływają na inne organizmy żywe, nie trzeba być naukowcem, żeby się domyślić, że nie są one obojętne dla człowieka.
W Polsce co prawda nie badano jeszcze szeroko tego, jak na wzrost alergii i innych zachorowań wpływa spożywanie żywności zawierającej GMO, ale takie testy przeprowadzono za oceanem. Wynika z nich, że w USA co roku notuje się z tego powodu 30 tys. przypadków zachorowań i aż 150 przypadków śmierci.

Z kolei dr Zbigniew Hałat, były główny epidemiolog kraju, przytacza inne wyniki amerykańskich badań nad modyfikowną kukurydzą z genem Bt, który przyczynił się do ogromnego wzrostu liczby zachorowań alergicznych. Co więcej, naukowcy przypominają przypadek z modyfikowanym ryżem. W USA podczas doświadczalnego wysiewu okazało się, że ryż Liberty Link 601 jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka. Co prawda zrezygnowano z uprawiania go, ale w tym czasie doszło do zanieczyszczenia innych gatunków ryżu przez ten zawierający zmienione geny. Z tego powodu w Europie zakazano sprzedaży amerykańskiego ryżu, jednak pewne jego partie prawdopodobnie i tak trafiły do Polski.

Lekarze zaniepokojeni
Niestety, choć Polska chce być krajem wolnym od GMO, to i tak mamy już na rynku pewne partie produktów zawierających modyfikowane substancje. Bo część takich roślin jest dopuszczona do obrotu w UE, a co za tym idzie – także w Polsce. Tymczasem takie produkty mogą być niebezpieczne zwłaszcza dla małych dzieci. Pediatrzy od lat przepisują maluchom, które nie tolerują laktozy zawartej w mleku krowim, mleko sojowe. Tymczasem alergolodzy przestrzegają, że soja uaktywnia inne niebezpieczne alergie. Dlatego też wielu pediatrów podchodzi do soi bardzo ostrożnie.
- Od dwóch-trzech lat nie przepisuję żadnemu dziecku mleka sojowego – mówi lekarz Anna Miecznikowska. – Co prawda z badań, jakie nam przedstawiono na kilku konferencjach naukowych, nie wynikało jednoznacznie, że soja wywołuje negatywne skutki u wszystkich dzieci, ale wolę dmuchać na zimne i nie ryzykować zdrowia moich małych pacjentów – dodaje.
Doktor Miecznikowska przyznaje jednak, że zapewne wielu medyków nie ma dostatecznej wiedzy na temat przyczyn alergii i lekceważy to zagrożenie. Nasza rozmówczyni podaje przykłady kilku jej pacjentów, u których alergolodzy zauważyli w przeszłości nasilenie się choroby właśnie po spożywaniu mleka sojowego. Gdy ten produkt odstawiono, ich stan zdrowia wyraźnie się polepszył.
Krytyna Żuchniewicz, dietetyk, radzi bardzo uważnie czytać opisy produktów na opakowaniach. – Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele artykułów żywnościowych zawiera np. soję, kukurydzę, ryż czy oleje roślinne powstałe na bazie GMO. I mogą być one źródłem potencjalnych kłopotów ze zdrowiem lub powodować właśnie nasilenie różnych alergii – podkreśla. – Unikanie takich produktów można traktować jako działanie prewencyjne, zapobiegawcze. Lepiej bowiem jest jeść produkty z surowców naturalnych, które już znamy i jadamy od dziesiątków lat. To, co nowe, nie wiadomo, jak wpłynie na nasze zdrowie – dodaje.
Zdaniem Żuchniewicz, wiele alergii pokarmowych można traktować jako właśnie skutek spożywania szkodliwych substancji zawartych w żywności. – Mamy prawo przypuszczać, że często ich źródłem są właśnie produkty spod znaku GMO – podkreśla.

Polska musi być wolna od GMO
Profesor Wiąckowski podkreśla, że nie tylko genetycznie zmieniane rośliny mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Na Zachodzie badano skutki stosowania jednego z herbicydów – Roundupu. Okazuje się, że może on być szkodliwy dla rozwoju łożyska u kobiet w ciąży, co skutkuje przedwczesnymi porodami dzieci o niskiej masie ciała, a nawet poronieniami. To pokazuje, jak tzw. postęp w agronomii może przynieść odwrotne skutki od zamierzonych.
Jednak z powodu coraz większego rozpowszechniana się GMO, to właśnie ten segment gospodarki żywnościowej wydaje się w tej chwili jednym z największych zagrożeń dla człowieka. Dlatego wielu naukowców i lekarzy popiera politykę rządu, aby Polska była krajem wolnym od GMO. Chcemy nie tylko zablokować dostęp do naszego rynku nowym modyfikowanym produktom, ale także ograniczyć stosowanie tych, które już dopuszczono do obrotu.
Nie trzeba być wybitnym specjalistą od rolnictwa, aby stwierdzić, że wysiewanie zmutowanych roślin grozi innym uprawom. Przecież owady i wiatr przenoszą pyłki zmodyfikowanych roślin na wiele kilometrów. A wtedy dojdzie także do zanieczyszczeń tradycyjnych upraw i niekontrolowanego rozpowszechniania się GMO.

-dużo więcej materiałów w linku podanym powyżej!

3 thoughts on “Śmiercionośne transgeny!

  1. Pingback: Alerty 15 września 2011 + afera szczepionkowa w toku. Stan wojenny już wkrótce? « Kefir 2010 – New World Order Resistance

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s